Yangın Eğitim ve Tatbikatı

Yangın Tüpü Dolumu ve Satışı

Yangın Söndürme Cihazı (YSC) Dolumu Nasıl Yapılır?

Yangın Tüpü DolumuYangın söndürme cihazları kullanılarak bittiğinde veya son kullanma tarihleri geldiğinde (4 yılda bir) boşaltılarak yeniden dolumu yapılmalıdırlar. Bu sırada hidrostatik testleri de mutlaka yapılmalı. Dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise yangın tüpleri kullanılmamış ve 4 yılı doldurmamış olsa dahi her 6 ayda bir kontrolleri yapılmalı ve basınç göstergesinde düşme olmuşsa mutlaka boşaltılarak yeniden yangın tüpü dolumu yapılmalıdır. Yangın tüpü dolumu sırasında kullanılan kuru kimyevi tozlu yangın söndürücülerin içerisindeki Mono Amonyum Fosfat (MAP) tozun sağlıklı söndürme etkisi 4 yıldır. Bu yüzden her 4 yılda bir yangın tüplerinin yeniden dolumları yapılmalıdır.

ABC tozlu yangın tüplerinin üzerinde bulunan basınç göstergeleri tüp içindeki azot gazının basıncını göstermektedir. Tüpler içerisinde 18 bar basınç bulunmaktadır. Basıncı bir şekilde düşmüş tüpler mutlaka yeniden doldurulmalıdır. Aksi takdirde kullanmak istediğinizde basınç yeterli olmadığından içerisindeki gazı dışarıya püskürtemeyecektir. Süreleri dolan yangın tüpleri dolumu kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.

Yangın söndürme cihazları dolum ve bakım işlemlerinde çok dikkatli olup standartlara uygun malzeme kullanmak gerekmektedir.
Kullanılacak toz ve gazın kesinlikle profesyonel kuruluşlarca ve kaliteli malzeme kullanılarak dolum yapılması gerekmektedir.
Doluma alınan yangın söndürme cihazında ilk yapılması gereken içerisindeki azot gazının boşaltılması olmalıdır. Azot gazı boşaltıldıktan sonrasında cihazın vanası sökülüp aletin içinde bulunan kimyevi madde vakum makinesi sayesinde boşaltılır. Kimyevi madde çekildikten sonrasında gövde üstünde bulunan üretim tarihi veya var ise kontrol geçmişine bakılır , beden kullanım süresi dolmuş ise beden hidrostatik teste tabi tutulur. Şayet gövde kullanım süresi geçmemiş, gövdesinde darbe ve korozyon yoksa dolum işlemlerine başlanır.

Yangın söndürme tüpü dolumu kesinlikle uzman kişi ve kurumlarca yapılmalıdır. Doğru ve kaliteli olarak yapılmayan dolumlar sizi yangına karşı savunmasız bırakarak can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atacaktır. Dağlar yangın söndürme sistemleri olarak sektördeki uzun yılların verdiği tecrübemiz, profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile yangın tüpü dolumu , satışı ve yangın söndürme sistemleri hizmetlerimiz ile her zaman size en yakın ve en kaliteli hizmet noktası olmaya çalışmaktayız. Bu sebeple iyi yangın tüpü dolum firmaları arasında yerimizi almaktayız.

Yangın Tüpü Dolumu kaç TL?
Yangın Tüpü Dolum Fiyatları
için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İstanbul içinde Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu ilçelerinin tamamına hizmet verebilmekteyiz.