Hizmetlerimiz

Yangın Söndürme Tüpleri

Yangın Tüpü, (Yangın Söndürme Cihazları)

Yangın türleri genel olarak A B C ve D harfleri ile simgeleştirilir. Katı madde (odun, kömür, kağıt, ot, kumaş vb.) yangınları A sınıfı yangınlar, Sıvı yanıcı (Benzin, mazot, makine yağları, gaz yağı, yağlı boyalar, solvent, katran vb.) madde yangınları B sınıfı yangınlar, gazlardan oluşan (metan, propan, bütan, LPG, asetilen, havagazı, doğalgaz ve hidrojen vb.) yangınlar ise C sınıfı yangınlar olarak ifade edilmektedir. D sınıfı yangınlar, metaller de meydana gelen yangınları ifade eder. Metal yangınları (alüminyum, lityum, magnezyum, sodyum, potasyum, vb.) diğer yangın tiplerine göre sönmesi oldukça zor yangınlardır ve klasik söndürme maddeleri bu yangınlarda etkili olmadığı gibi yangını daha da hızlandırabilirler. D sınıfı yanabilen metal yangınlarında Su, Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpü, CO2 (Karbondioksit)’li yangın söndürücü kullanılmaz.

Etkili bir yangın mücadelesinde ve yangını kontrol altına alma çalışmasında yangın tiplerine uygun yangın söndürücüler ve yangın tüpü kullanılmalıdır.

Dağlar yangın söndürme sistemleri olarak ihtiyaçlarınıza uygun ürün tedarikinde sizlere danışmanlık yaparak yangın söndürme tüpü satışı ve dolumu konularında hizmet verebiliriz.

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpü

Kuru Kimyevi Tozlu Söndürücü

A, B ve C tipi yangınlar için uygundur. Katı, Sıvı ve Gaz yangınlarında Kuru Kimyevi Tozlu yangın tüpü üstün söndürme kapasitesine sahiptir.

Köpüklü Yangın Tüpü

Köpüklü Yangın Söndürücü

A ve B sınıfı yangınlar için uygundur. Köpüklü yangın tüpü yanan yüzeyi kaplayarak, oksijenle bağlantıyı keser ve soğutucu etki yaratır.

Karbondioksitli Yangun Tüpü

Co2 (Karbondioksit)’li Yangın Söndürücü

B ve C Sınıfı yangınlar için uygundur. Karbondioksitli Yangın tüpü elektrikli cihaz yangınlarında kullanılır.

D Tozlu Yangın Tüpü

D Tozlu Yangın Söndürücü

D Sınıfı metal yangınları için uygundur. D Tozlu yangın tüpü kaynağı Sodyum, Potasyum gibi hafif metallerin olduğu yangınlardır.